Zalando wystartowało pod Szczecinem

Zalando wystartowało pod Szczecinem

Warszawa, 07 December 2018

Zalando otworzyło pod Szczecinem swoje pierwsze centrum logistyczne, które obsługiwać będzie dostawy do klientów z 17 europejskich rynków.

Centrum logistyczne zlokalizowane jest w Gardnie w gminie Gryfino. Obiekt liczy 130 tys. mkw. powierzchni i jest jednym z największych w Polsce. Wyposażony jest w najnowocześniejsze rozwiązania, w tym dwie pięciopoziomowe wieże wysokiego składowania, które mogą pomieścić do kilkunastu milionów sztuk towaru. Nowe centrum obsługiwać będzie zamówienia z Polski, Niemiec, Austrii, Austrii, Szwajcarii, Holandii oraz krajów nordyckich. Zarządza nim zewnętrzny podwykonawca firma Fiege, która na potrzeby jego obsługi zatrudnia blisko 1 tys. pracowników.

W najbliższym czasie Zalando przygotowuje się do otwarcia kolejnych dwóch centrów w Polsce: pod Łodzią i w Olsztynku, które będą obsługiwały dostawy klubu zakupowego Zalando Lounge. Uruchomienie obu obiektów planowane jest na 2019 rok.

Zalando to europejska platforma modowo-lifestyle’owa, która oferuje asortyment dla ponad 25 milionów konsumentów na 17 rynkach.

Grupa Fiege jest jednym z największych dostawców usług logistycznych w Europie. Dysponuje powierzchnią magazynową o łącznej wielkości 3 mln mkw. i zatrudnia prawie 13 tys. pracowników na całym świecie.

Źródło: eurobuildcee.com