DPD już działa w Parzniewie

DPD już działa w Parzniewie

Warszawa, 08 November 2018

Firma DPD Polska otworzyła sortownię w Parzniewie pod Warszawą. Obiekt BTS o powierzchni magazynowej około 11 tys. mkw. i 3 tys. mkw. biur został wybudowany przez firmę Hillwood Polska w ramach parku Hillwood & PHN Pruszków.

To drugi pod względem wielkości obiekt DPD w Polsce po należącej do firmy centralnej sortowni w Strykowie. Parzniewski obiekt będzie obsługiwał region warszawski i Polskę północno-wschodnią i wschodnią od Olsztyna przez Ełk i Białystok na północy, aż po Kielce i Zamość na południu, czyli około 30 proc. ruchu przesyłkowego realizowanego przez firmę. Docelowa wydajność będzie wynosić do 250 tys. paczek na dobę.

Budowa warszawskiej sortowni regionalnej to też część planu DPD dostosowania łańcucha dostaw do rosnących wymogów e-commerce’u. Sortownia będzie obsługiwać m.in. budowaną przez DPD sieć miejskich punktów dystrybucji przesyłek (depot) w Warszawie. Mają one 80-100 mkw. każdy i zajmują powierzchnie sklepowe z witrynami i zapleczem, do którego można podjechać samochodem dostawczym. Firma ma obecnie siedem takich punktów, a ósmy jest w przygotowaniu. DPD planuje pokryć depotami całą Warszawę, tak aby odległość z depotu do odbiorcy przesyłki nie była większa niż 7 km. W takim obszarze kurierzy będą mogli stosunkowo łatwo poruszać się na skuterze lub rowerze. – Odległości pokonywane przez naszą flotę pomiędzy warszawską sortownią regionalną, a oddziałami są krótsze, przez co bieżące działania są sprawniejsze i bardziej rentowne, a także mniej obciążające dla środowiska naturalnego, co jest jednym z priorytetów CSR dla DPD – przekonuje Rafał Nawłoka, prezes DPD Polska.

– Sortownia w Parzniewie jest jednym z nowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Oprócz zaawansowanych urządzeń i sorterów wyposażona jest w komfortową część socjalną i biurową. Nasi pracownicy i współpracownicy mają do dyspozycji m.in. wygodną szatnię z prysznicami, stołówkę, a także strefy relaksu, w których mogą skorzystać z foteli z masażem oraz konsol do gier. Biura z kolei wyposażone są m.in. w szybkie łącza Wi-Fi i bezprzewodowe ładowarki smartfonów – mówi Rafał Nawłoka. Firma zapowiada też, że w przyszłym roku rozpocznie budowę podobnej sortowni na Śląsku.

W transakcji firmie DPD doradzał Colliers International.

Źródło: eurobuildcee.com